Zapraszamy do udziału w III Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Stanisław Moniuszko – Wielki Patriota w 200 rocznicę urodzin”. Konkurs jest organizowany z okazji 200. rocznicy urodzin kompozytora, która przypada w maju 2019 r. Celem przedsięwzięcia jest pogłębienie wiedzy o życiu Stanisława Moniuszki, promowanie twórczości kompozytora oraz przypomnienie zwyczajów i tradycji narodowych związanych z jego utworami.
W ramach akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu 2018” od stycznia do marca podejmowaliśmy wiele działań mających na celu unikanie zagrożeń w sieci. Tegoroczne hasło akcji brzmiało; „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Chodzi o szacunek w odniesieniu do świata, drugiego człowieka, ale także samego siebie – ochronę naszej prywatności, troska o dobre imię, itd. Przez cały czas trwania akcji uczestniczyliśmy w kursie learningowym „Sieciaki.pl”, przygotowaliśmy pracę na ogólnopolski konkurs plastyczny „Serfuj i szanuj innych w sieci – lepszy Internet zaczyna się od Ciebie”. Jednak głównym punktem akcji było napisanie piosenki „Bądź bezpieczny w Internecie” i nagranie teledysku. Wyniki konkursu zostały przedstawione na stronie www.saferinternet.pl
Czytaj więcej
Od wielu lat uczestniczymy w konkursie na medal i małą formę rzeźbiarską. Tematem tegorocznego konkursu była „Moja przyszłość w moich rękach”. Na konkurs przygotowaliśmy 20 prac wykonanych w glinie. Główne wyróżnienia otrzymały Amelka T. oraz Magda K., pozostała grupa wyróżnienia dodatkowe. Wernisaż prac połączonych z wręczeniem nagród odbył się 25 kwietnia 2018 o godz. 12.00 w Arsenale przy ul. Kazimierza Wielkiego. Wszystkie prace można oglądać na wystawie w Muzeum do 15 maja.
Czytaj więcej