W ramach akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu 2018” od stycznia do marca podejmowaliśmy wiele działań mających na celu unikanie zagrożeń w sieci. Tegoroczne hasło akcji brzmiało; „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Chodzi o szacunek w odniesieniu do świata, drugiego człowieka, ale także samego siebie – ochronę naszej prywatności, troska o dobre imię, itd. Przez cały czas trwania akcji uczestniczyliśmy w kursie learningowym „Sieciaki.pl”, przygotowaliśmy pracę na ogólnopolski konkurs plastyczny „Serfuj i szanuj innych w sieci – lepszy Internet zaczyna się od Ciebie”. Jednak głównym punktem akcji było napisanie piosenki „Bądź bezpieczny w Internecie” i nagranie teledysku. Wyniki konkursu zostały przedstawione na stronie www.saferinternet.pl
Czytaj więcej
Od wielu lat uczestniczymy w konkursie na medal i małą formę rzeźbiarską. Tematem tegorocznego konkursu była „Moja przyszłość w moich rękach”. Na konkurs przygotowaliśmy 20 prac wykonanych w glinie. Główne wyróżnienia otrzymały Amelka T. oraz Magda K., pozostała grupa wyróżnienia dodatkowe. Wernisaż prac połączonych z wręczeniem nagród odbył się 25 kwietnia 2018 o godz. 12.00 w Arsenale przy ul. Kazimierza Wielkiego. Wszystkie prace można oglądać na wystawie w Muzeum do 15 maja.
Czytaj więcej

Uczestniczmy w konkursie plastycznym „Marzenia mojej Mamy”

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Marzenia mojej Mamy”. Niech Wasze prace przedstawiają prawdziwe marzenia Mamy. Znajdźcie czas, aby porozmawiać z Mamą o Jej marzeniach i pragnieniach. Niech praca będzie nie tylko okazją do rozwijania Waszego talentu, ale przede wszystkim niech będzie wyrazem wielkiej wdzięczności i miłości dla Mamy. Prace powinny być wykonane techniką rysunku w formacie A3.
Konkursie plastyczny poświęconym pięknu otaczającego nas świata. Pragniemy dowiedzieć się od Was, jak spędzacie czas na powietrzu, co Was cieszy, którą porę roku najbardziej kochacie. Może macie magiczne miejsca, które odwiedzacie z przyjaciółmi i do których zawsze wracacie z sentymentem?
Czytaj więcej

Konkurs plastyczny „Oblicze kibicowania”

Zapraszamy do udziału w konkursie „Oblicza kibicowania”. To już 6 edycja tego konkursu. Motywem przewodnim konkursu jest przedstawienie oblicza kibicowania: w drodze na stadion, podczas rozgrywek, itd. Jeśli byliście na meczu naszej wrocławskiej drużyny to macie ułatwione zadanie. Wszystkie prace zostaną przestawione na wystawie – trybuna D Stadionu w maju 2018! Kochacie Śląsk Wrocław – pokażcie jakie jest wrocławskie oblicze kibicowania! Format pracy – A4 lub A3!
Zapraszamy do udziału w konkursie kreatywnym w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Mam czas". Aby wziąć udział w konkursie nagraj 3 min. filmik z przeprowadzonej akcji i wyślij na fb Klubu Rodzica Pegaz. Projekt ma na celu połączyć najmłodszych z otaczającym światem, zadbać o relacje rodzinne i aktywne spędzanie wolnego czasu. Program kampanii uwzględnia zarówno samodzielną aktywność, jak i grupowe (rodzinne i rówieśnicze) zabawy. Promowane będzie m.in. czytanie, gry planszowe, gry rozwijające, konkursy, granie na instrumentach, śpiewanie… Czyli „tradycyjne”, czasem zapomniane lub rzadziej praktykowane formy rozrywki. „Mam czas” to szansa dla dzieci, aby czytać, grać, myśleć, tworzyć, być bardziej aktywnym fizycznie i spędzić więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi.