CZŁOWIEK (...) MUSI WYCHOWYWAĆ SAMEGO SIEBIE, BYĆ DLA SIEBIE WYCHOWAWCĄ!

św. Jan Paweł II
Czas nauki i pracy zdalnej to czas bardzo wymagający – postawił przed rodzicami nowe wyzwania. Z drugiej strony, stwarza możliwość rozwijania u dzieci umiejętności samodzielnego planowania i organizowania nauki. Wyjdźmy naprzeciw marzeniom
czytaj więcej
Marzysz o tym by Twoje dziecko samodzielnie (i skutecznie) pakowało plecak do szkoły? Pamiętając o stroju na basen, bloku technicznym i flecie? Oczami wyobraźni widzisz, że każdego dnia bez przypominania zabiera się do odrabiania lekcji?
czytaj więcej
Najlepsze relacje. Życie rodzinne ma dla większości ludzi naprawdę duże znaczenie, a rodzina jest wciąż na nowo przywoływaną i ważną wartością. Zgodnie z tym nastawieniem wyjeżdżamy na wakacje raczej żeby z rodziną pobyć, a nie od niej uciec. I takiej też postawy przeważnie oczekujemy od naszych dzieci.
czytaj więcej
Zastanów się nad osobowością swojego dziecka. Czy jest elastyczne, czy raczej trudno przystosowuje się do nowych sytuacji? Jak przeżywa sukcesy i porażki? Jak reaguje na rywalizację? Czy lubi nowe wyzwania? Od odpowiedzi na te pytania zależy sposób motywowania młodego człowieka do nowych działań.
czytaj więcej
Nauka w domu to nie tylko zaplanowanie lekcji tak, jak zrobilibyśmy to w szkole. To także zorganizowanie przestrzeni do zdalnego nauczania i zadbanie o to, żeby nic nas nie rozpraszało. Jak uczyć się efektywnie w domu? Sprawdź.
czytaj więcej
Pandemia koronawirusa wzbudza strach i panikę nie tylko wśród dorosłych, ale również dzieci. Ograniczenia nałożone przez polski rząd – w tym zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków, wielu placówek kultury, oraz zalecenia, aby pozostać w domu – choć są konieczne, mogą rodzić niepokój, a nawet bunt wśród młodzieży.
czytaj więcej
Badania potwierdzają, że głośne czytanie dziecku...
Czytaj więcej
Nic tak nie ułatwi dziecku życia jak komunikacja. A tę kształtujemy z dzieckiem od wczesnego dzieciństwa tym, co i kiedy mówimy. Słowa tworzą relacje z dziećmi. Co warto mówić?
Czytaj więcej
Kary fizyczne nie działają. Dzięki nim dziecko uczy się m.in. manipulować, jak uniknąć kary, zamiast rozumieć, dlaczego powinno zachowywać się w określony sposób.
Czytaj więcej
Zastanów się nad osobowością swojego dziecka.
Czytaj więcej
Uwaga jest mechanizmem, który pozwala nam koncentrować się
Czytaj więcej
10 ważnych zasad wychowywania dzieci według Janusza Korczaka
Czytaj więcej
Znajdziesz tu listę różnych telefonów i adresów stron internetowych, z których możesz skorzystać jeśli szukasz informacji na jakiś temat lub chcesz porozmawiać o swoim problemie.
Czytaj więcej
Miejsca pomocy rodzinie we Wrocławiu
Czytaj więcej